Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

Pazar -15:15

20 Ocak 2019, Pazar

BULGARİSTAN’DA MİMAR SİNAN İZLERİ

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Özlem Tunca, bu hafta Bulgaristan’ın güzelliklerini keşfe çıkacak.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum’da bu hafta Bulgaristan’ın farklı kültürleri, doğal güzellikleri ekrana gelecek. Özlem Tunca ilk olarak Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya giderek, Sovyetler Birliği’nden kalmış tarihi yapıları izleyicilere gösterecek. Bölgenin en eski, ülkenin ise en büyük Bilim Akademisi’ne giden Tunca, Akademi’nin yanında yer alan ve Sofya’nın sembollerinden biri olan görkemli Alexander Nevski Katedrali’ni de ziyaret edecek. Sofya’yı yürüyerek gezen Özlem Tunca gezdiği yerdeki tarihi ve kültürel zenginlikleri izleyicilerle paylaşacak. Avrupa’nın en eski camilerinden biri olan, Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Cami’nin tarihini ve caminin dikkat çeken özelliklerini anlatacak. Balkanların incisi Rodop Dağları’na çıkan ve dünyanın en görkemli kayak pistlerinden biri olan Panporovo Kayak Merkezi’ne giden Özlem Tunca, kış sporlarını deneyerek izleyicilere heyecanlı anlar yaşatacak. Rodop Dağları’nın eteklerindeki köyleri ve kasabaları da ziyaret edecek.

Ayrıca Tunca, adım adım Osmanlı eserleriyle dolu Filibe şehrine gidecek, tarihi evleri ve ilginç mimarileri keşfedecek. Filibe şehrinde yer alan I. Murat’ın inşa ettirdiği Hüdavendigar Cami’nin yanında yer alan tarihi Roma Tiyatro’sunu izleyicilere tanıtacak.

***

DÜNYAYI GEZİYORUM YENİ ROTALARLA KANAL 7’DE

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE