Gündüz Gece

Cumartesi - 23:00

18 Ağustos 2018, Cumartesi

‘‘TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ’’ SALDA GÖLÜ

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle izleyicinin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece bu hafta Burdur’un saklı güzellikleri tanıtılacak. Programda Burdur’da bulunan ve ‘‘Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü ziyaret edilecek.

Memleket özlemi çekenlerin programı Gündüz Gece, Anadolu’yu köşe bucak geziyor.  Kürşat bu hafta son dönemlerde büyük bir turistik mekan haline gelen görüntüsüyle insanı büyüleyen Salda Gölü’nde bir gezintiye çıkacak ve gölü tanıtacak. Başarılı sunucu Kürşat meşhur Burdur Kebabı’nın tadına bakacak ve lavanta tarlasına girip lavanta çayı toplayacak.

Burdur’un tarihi yerlerini keşfe çıkan Gündüz Gece ekibi, doğal yaşam ve kanserle mücadelenin önemini anlatan ‘‘Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezi’’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alacak. Burada bakılan yaban hayvanlarını da ekrana getirecek olan Kürşat, ahşap heykelciliği yapımını da izleyiciye gösterecek.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE