Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

 

21 Nisan 2018, Cumartesi

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN’DAN RENKLİ KARELER

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece farklı kültürlerden renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu hafta kardeş ülke Azerbaycan’dan izleyici karşısına çıkacak.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta yurt dışına açılarak Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den evlere konuk oluyor. Bakü’yü karış karış gezen Kürşat, kardeş ülkeden renkli sohbetlerle programı şenlendirecek. Kürşat ilk olarak Bakü’nün ışıl ışıl cadde ve meydanlarını gezecek. Rengarenk dükkanların arasında kaybolan Kürşat, caddede kıyafet giydirilmiş maymun görünce kısa bir gösteri yapacak. Kürşat Bakü’yü yakından tanımak için tarihi dar sokaklarını gezecek. Bu sokakların tarihini bölge halkından dinleyen Kürşat, geçmişin izlerini taşıyan yapılar karşısında hayranlığını gizleyemeyecek. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise Bakü’nün simgelerinden Kız Kalesi olacak. 13. yüzyıldan bu yana ayakta kalan kalenin hikayesi Gündüz Gece’de anlatılacak.

Azerbaycan’a gelmişken yöresel lezzetlerini de tatmak isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu Azeri bir ailenin evinde alacak. Amelie Hanım’ın hazırladığı sofrayı görünce sabırsızlanan Kürşat, aileyle Bakü’de yaşam üzerine bir sohbet gerçekleştirecek. Kürşat ayrıca en sevilen Azeri türküleri seslendirerek programa renk katacak.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE