Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

 

25 Ekim 2017, Cumartesi

BAYBURT BALININ ÖZELLİKLERİ

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşımaya devam ediyor. Gündüz Gece’nin bu haftaki durağı Karadeniz’in şirin illerinden Bayburt olacak.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta Kop Dağı, balı, ketesi ve tarihi eserleriyle ünlü Bayburt’tan evlere konuk olacak. Kürşat ilk olarak arıcılığa merak salarak bal üretiminin püf noktalarını yerinde öğrenmeye gidecek. Bayburt balını diğer ballardan ayıran özellikleri merak eden Kürşat, arıcılarla hem keyifli bir muhabbete imza atacak hem de bal üretiminin zorlu sürecini gözlemleyecek. Bayburt’un mutfağını keşfe çıka Gündüz Gece ekibi Bayburtlu hanımlarla lor dolması ve Bayburt ketesi yapacak. Eğlenceli diyaloglar ve duygulandıran anıların yer aldığı Bayburt sofrası Kürşat’ın seslendireceği türkülerle şenlenecek.

Gündüz Gece ekibi daha sonra sağlık için çok faydalı olan ve son yıllarda tüketimi artan pancar hasadına giderek tarlada köy halkıyla organik bir sohbete imza atacak.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE