Gündüz Gece

Cumartesi - 23:00

20 Ekim 2018, Cumartesi

KAYSERİ TARİHİNDEN ÇOK ŞAŞIRTAN NOTLAR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta köklü tarihiyle, samimi insanlarıyla Kayseri’den izleyici karşısına çıkacak.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta tertemiz dağ havası, lezzetli yemekleri ve sıcakkanlı insanlarıyla Kayseri’den evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi Kayseri’de ilk olarak her köşesinde tarih barındıran şehir merkezini gezdi. Bölge rehberinden Kayseri’nin tarihini dinleyen Kürşat, Nasrettin Hoca’nın aslında Kayserili olduğunu öğrenince çok şaşırdı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı kadınların el emekleriyle hazırladıkları oyuncak atölyesi oldu. Çeşit çeşit oyuncakların bin bir uğraşla yapıldığı atölyede kadınların bu işe başlama hikayesini dinleyen Kürşat, onların çalışmalarına türküleriyle eşlik etti.

Gündüz Gece daha sonra insansız hava aracı üreten Kocasinan Akademisi öğrencileriyle buluştu. Onların yeteneklerine hayran kalan Kürşat, hava araçlarının yapımını öğrendi. Kürşat’ın son durağı ise Ayçiçek tarlası oldu. Köylülerle birlikte çekirdek hasadı yapan Kürşat, kahkaha dolu görüntülere imza attı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE