Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

20 Ekim 2018, Cumartesi

TÜRKİYE’NİN EN KUZEYİNDEN LEZZETLİ YEMEKLER

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Türkiye’nin en kuzeyinde yer alan Sinop’tan leziz görüntülerle izleyici karşısına çıkacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta Karadeniz’in mavi ve yeşil tabiatını bünyesinde barındıran Sinop’un eşsiz lezzetlerini keşfe çıkacak. Dünyanın Tadı ekibi Sinop’ta ilk olarak Erfelek Topluca Şelaleleri manzarası eşliğinde turşu kavurması yaptı. Evde kurulmuş turşuların bol yağda kavrulmasıyla ortaya çıkan bu lezzeti deneyen Yasin Esirgenç mest oldu. Yasin Esirgenç daha sonra mısır çorbasının yapımını öğrenmek için Handan Hanım’ın evine misafir oldu. Karadeniz mutfağının olmazsa olmazlarından mısırın çorba hali Yasin Esirgenç’i çok şaşırttı.

Sinop’ta Bektaşağa Göleti’nin kenarında benzersiz bir manzarayla karşılaşan Dünyanın Tadı ekibi Çerkezlere özgü olan haluj yemeğinin püf noktalarını öğrendi. Cevizle pişirilen bu eşsiz mantıyı tadan Yasin Esirgenç’in Yakupcan’la girdiği haluj yeme yarışı keyifli anlara sahne oldu.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE