Cuma Sohbetleri

Cuma - 09:30

Video Galerisi ______________________________________________________________________________

20 Ekim 2017, Cuma

İMAN ETMENİN TOPLUMA FAYDALARI

Kanal 7 ekranlarının beğeniyle takip edilen programı ‘’Cuma Sohbetleri’’ Cuma günlerinin nurunu ekrana taşımaya devam ediyor. Cuma Sohbetleri’nde bu hafta İslamiyet’in ve iman etmenin insana faydaları üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Ekranların sevilen programı ‘’Cuma Sohbetleri’’ izleyicilerine rehberlik etmeye devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri’nde bu hafta iman etmenin insana ve insanlığa etkileri ele alınacak. Özellikle son zamanlarda artan hoşgörüsüzlük, gittikçe yitirilen sevgi ve kişilerin birbirlerine olan saygısının azalmasıyla patlak veren olaylara İslam’ın bakışı Cuma Sohbetleri’nde anlatılacak. Nursaçan, insanların kalbinde yer alan imanın topluma faydalarını ve hoşgörü dini İslam’ın gerekliliklerini canlı yayında izleyiciye aktaracak. Programda ayrıca İslam ülkelerine yapılan saldırıların nedenleri ve müminlerin neden bütünleşmesi gerektiğine de yer verilecek.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla ‘’Cuma Sohbetleri’’ Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…

***

CUMA GÜNÜNÜN FEYZİ KANAL 7’DE YAŞANIYOR

Kanal 7 ekranlarının beğeniyle takip edilen programı ‘’Cuma Sohbetleri’’ yeni yayın döneminde de Cuma günlerinin nurunu ekrana taşıyacak. Başarılı sunucu Muhsin Bay’ın sunumu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle katıldığı Cuma Sohbetleri’nde dini konularda akıllara takılan sorular Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt bulacak.

Ekranların sevilen programı ‘’Cuma Sohbetleri’’ yeni yayın döneminde de Kanal 7’de olacak. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Kanal 7’nin başarılı sunucusu Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri, İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmek konusunda izleyicilere rehberlik edecek. Yapılacak ibadetler, kul hakkı ve komşu ilişkilerine kadar gündelik hayatta ihtiyaç duyulan tüm dini bilgiler Cuma Sohbetleri’nde yer alacak.

İzleyicilerden gelen sorular, toplumda yaşanan gelişmelerin dini boyutları, İslam tarihinde iz bırakan olaylar her hafta canlı yayında Kur’an-ı Kerim ve hadisler ışığında değerlendirilecek.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla ‘’Cuma Sohbetleri’’ 22 Eylül’den itibaren her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7 ekranlarında…

Cuma Sohbetleri programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Muhsin Bay

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Emre Tazegül -Burcu Öner -Esra Tuncer

Program Sunucusu: Muhsin Bay

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE