TV Filmi ‘Emanet ve İhanet’

15 Mayıs 2018 Salı - 09:30

Emanet ve İhanet İzle

KÜÇÜK AYŞE’NİN DRAMI

Televizyon filmi kuşağında yönetmenliğini Zeynep Tor’un yaptığı bir emanete hıyanet edilme öyküsü. Babasının ölümüyle yabancı ellerde hor görülen, aşağılanan bir emanetin, küçük bir kızın dramı; Emanet ve Hıyanet…

Köylü Hakkı, karısını kaybettikten sonra köyde kimi kimsesi kalmayınca tarlayı tapanı satıp İstanbul yollarına düşer. Tek amacı tarla paralarını kullanıp güzel bir iş kurup küçük kızı Ayşe’nin eğitimine harcamaktır. Fakat yolda rastladığı bir dolandırıcı tarafından parası gasp edilir ve bıçaklanarak yaralanır. Kaldırıldığı hastanede Selman Bey adında iyi niyetli biriyle tanışır. Durumu kötüye giden Hakkı iç kanamadan ölür.  Sahipsiz ve ortada kalan yetim ve öksüz küçük Ayşe’yi Selman dede; tek oğlu gelini ve iki torunun yaşadığı eve götürür. Fakat Küçük Ayşe’nin kötü günleri daha bitmemiştir. Selman Dede’nin oğlu ve gelini Ayşe’yi evde istemezler. Ayşe’ye ellerinden gelen bütün eziyetleri yapmaya başlarlar.  Bir de Selman dedeye araba çarpıp hastaneye kaldırılınca küçük Ayşe tamamen kötü kalpli ailenin eline kalır. Ta ki bu kötü kalpli ailenin başına Ayşe’ye çektirdiklerinin cezası gelene kadar.

Yönetmen: Zeynep TOR
Senaryo: Mustafa Baydemir
Müzik: Müjdat Akgün
Oyuncular: Zeynep Akkoca (Ayşe), Levent Çakır (Selman), Muhammed Uzuner (Hakkı), Sevinç Yıldız (Ayla), Ayberk Pekcan (Ali), Melisa Biğken Özelçi (yeliz), Egemen Demirtepe (Kaya)
Yapım: Kanal 7/2005
Tür: Dram

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE