Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti

Her Gece Saat 01:45'de

 

21 Mayıs 2018, Pazartesi

HZ. MUSA VE FİRAVUN ARASINDA YAŞANAN MÜCADELE SAHUR VAKTİ’DE KONUŞULACAK

Ramazan ayının bereket ve huzurlu atmosferini evlerinize taşıyan Sahur Vakti Kanal 7 ekranlarda… Sahur Vakti’nde bu gece dört kutsal kitaptan Tevrat’ın indirildiği Hz. Musa Peygamber’in hayatı işlenmeye devam edilecek.

Kendine özgü üslubu ile izleyicilerin beğenisini kazanan Ömer Döngeloğlu, sahur sofralarına eşlik ediyor. Ramazan coşkusu ve maneviyatının yaşandığı Sahur Vakti’nde bu gece Hz. Musa Peygamber’in hayatı kaldığı yerden sürecek. Programda hak ile batıl arasındaki mücadelenin en iyi örneklerinden olan Hz. Musa ile Firavun’un yaşadıkları da konuşulacak.
Aynı zamanda İranlı Selman-ı Farisi’nin Putperestlikten sonra Müslüman olmaya karar vermesine neden olan hadise anlatılırken, Ömer Döngeloğlu Medine’de bulunan Hz. Ebubekir’in Bahçesi’ndeki kuyunun sırrını izleyicilerle paylaşacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te Kanal 7’de…

***

RAMAZAN BEREKETİ SAHUR VAKTİ’NDE

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sevinci Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Kanal 7’nin sevilen ismi Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Sahur Vakti Ramazan’ın coşkusunu Başakşehir Sular Vadisi’nden ekranlara taşıyor.

Bir Ramazan klasiği haline gelen Sahur Vakti bu yıl da izleyicilerini sahurda yalnız bırakmıyor. Ramazan ayının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla sahur sofralarını şenlendiriyor. Oruç tutmaya hazırlananların manevi güç bulduğu Sahur Vakti, merak edilen sorulara Kur’an-ı Kerim ve hadisler ışığında yanıt arayıp, İslamiyet’in önemli olaylarını izleyiciye aktarıyor. Ömer Döngeloğlu, Allah’ın insanlara bahşettiği bu mübarek ayın faziletlerini Sahur Vakti’nde anlatıyor. İslamiyet’in doğuşundan yayılışına yaşananların ele alınacağı Sahur Vakti, dini doğru yaşamak için özen gösterilmesi gereken hususlara yer veriyor.

Müslümanların bolluk ve bereketle taçlandırıldığı bu mübarek ayın faziletleri, izleyicilerin akıllarına takılan sorular, bu mübarek ayda sunulan fırsatları değerlendirmek için yapılması gerekenler Sahur Vakti’nde ekrana getiriliyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te canlı yayınla Kanal 7’de…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE